Categories
פעילות עם ילדים

איך להעשיר ולחנך את ילדינו במינימום מאמץ

המדריך להורה העצל אך היודע לנצל

הפוסט הבא לא באמת מדריך. אין כאן רשימת עשה ואל תעשה או 10 הטיפים שיסדרו לך את היום עם הילדים בסגר, בחופש הגדול או בפסח, אבל הוא בהחלט יכול להוות השראה.

כל פעם שיש סגר (עד מתי קורונה 2020/21?) או זמן שהוא מעבר לסופ״ש הדורש מאתנו, ההורים, להעסיק את ילדנו יותר מ-4-5 שעות רצוף, לא מעט מאתנו רצים לחפש הפעלות (ראו את הפוסט האופטימי שלי מהסגר הראשון או הפוסט המפוספס שלי על זברות מהסגר שאחריו), הצגות, עבודות העשרה ויצירות ומה לא. אבל אם למדתי משהו מהשבוע המטורף האחרון שעבר עליי עם משפחתי בצל הסגר הרביעי (או השלישי, אם מחשיבים סגרים רק לכאלו ללא מסגרות לילדים, ובינינו כל עוד הם בגן או בבי״ס הרבה יותר קל לנו לנשום ולקבל את המציאות המוטרפת הזו של רחוק מהורינו, אחינו, חברינו ושגרת חיינו) – לא חייבים לקפוץ מעל לפופיק, אפילו אפשר לא לקפוץ בכלל.

החיים במחיצת היצורים הקטנים, החמודים ומטריפי הדעת הללו (אצלי הם עכשיו בני 4 ו-5 וחצי) מלאים בהזדמנויות העשרה.

גם שיר גרוע יכול לעורר שיחה חכמה

הילדים רוצים לשמוע את סטטיק ובן אל עם אנה זק (שאלוהים תמחל לי! מאז ששמעתי את השיר לראשונה אני לא מפסיקה לשאול את כולם אם הם יודעים מה חזק)?
תנו להם ואז תדברו אתם על החפצה, על זה שנשים הם ממש לא עוגיות ובטח שלא עוגיות חמות, ושאף אחד לא אמור לאכול אף אחד, למעט באהבה ובהסכמה.

קבלו. למה שרק אני אסבול?

אוהבים שוקולד? תתחילו לשנן את מוצרט

אם תשאלו אותי מה מתוק בסגר, קצת לפני ה״אין כמו להיות ביחד״ ישנו כס כבוד עליו ניצב כדור בעטיפה מוזהבת עם תמונה של מוצארט. באמת שנהייתה לי איזו התנייה, כך שברגע שמתחיל סגר ישר אני עם האצבע על הזמנות אונליין מהסופר ומוצארט הוא בראש הרשימה.
בכל מקרה, כמובן שהילדים לא נשארים מאחור בקטע הזה, ועוזרים לי לחסל את החברים המתוקים תוך ימים ספורים. אממה, אם בפעם הראשונה שטעמו מהזהב המתוק הזה למדנו קצת על מי זה מוצארט, הפעם החלטתי שכל פעם שהם יבקשו כדור – אני אשמיע להם קטע של מוצארט.
באופן מפתיע (או שלא?) הם ממש אהבו את הרעיון.

יצאתם לסיבוב בשכונה? פקחו עיניים וגוגל

כאן הקרדיט לחמודימים ולהם בלבד. מתברר שהם קלטו את העכביש הזה יום לפני אבל אני הייתי שקועה בשיחה עם הורים אחרים. בכל מקרה, אחרי שהתפעלנו ממנו, מהרתי לפתוח גוגל, כתבתי ״עכביש פסים״ ושמחתי לגלות שקוראים לו כסופי (תודו שזה אחלה שם לעכביש, בעיקר, אבל לא רק, אם רוצים שילדים יזכרו אותו). מתברר שהוא עכביש גינה די נפוץ ושהנקבה גדולה פי 4 מהזכרים (הוריי! הוריי! מישהו מריח שיחה על פמניזם ויחסי כוחות במשפחת האדם מול החיה?).
הם ארסיים כמו רוב העכבישים אבל לא מזיקים לבני אדם. 1:1 לטובת שני הצדדים.

בדרך הביתה החלטנו שנצייר את כסופי העכביש אחרי ארוחת הצהרים אבל אז המשמרת של אבא התחילה (יש ימים שאנחנו בתורות של שעה-שעה בשל פגישות ומחויבויות עם לקוחות ועמיתים לעבודה, היום היה יותר שפוי, אני חצי יום ראשון, הוא חצי שני) ובסוף יצא שהגדול צייר את כסופי אבל גם עוד כמה עכבישים שהוא המציא (!) והקטן בכלל צייר חייזר (אבל אי אפשר שלא לראות את ההשראה מפרוק הרגליים המפוספס!) 🙂

כסופי העכביש(ה)
עכבישים מסוגים שונים, חלקם מומצאים:
טרנטולה, כסופי, עכביש הזעם, עכביש אואר, עכביש רגליים ועכביש יבלות
חייזר מעולם העכבישים

ועכשיו אתם (ילדיכם) 🙂